Четвер, 21.11.2024, 10:47
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS


Управління економіки
Веселівської райдержадміністрації

Головна | Мій профіль|Вхід

Меню сайту

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Головна » Архів матеріалів

«Навіть пропрацювавши 5 років у Проектах ЄС/ПРООН з усією відповідальністю можу заявити, що я володію не більш як 20% загального масиву знань у цій сфері…» - зізнався нещодавно наш координатор від Проекту «Місцевий розвиток орієнтовний на громаду - ІІ» (МРГ-ІІ) Олександр Рябий під час візиту у Веселівський район. Взагалі питання постійного розвитку, самоосвіти та міжкультурного обміну були пріоритетними на Форумі місцевого розвитку, який відбувся у середу, 26 вересня у малому залі засідань Веселівської райдержадміністрації.

Наряду з обговоренням процесу впровадження мікропроектних пропозицій наших громад в рамках Програми ЄС/ПРООН порушено питання участі громадських організацій у проектах таких фондів як: Міжнародний фонд «Відродження», Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядування в Україні, програми Центру муніципального менеджменту (Хабітат), при чому саме громади, задіяні в МРГ-ІІ є найактивнішими учасниками проектів та програм міжнародного та всеукраїнського рівнів. Однак, кількість пройдених конкурсів не завжди означала підвищення якості написання проектної пропозиції. А особливо, це стосується конкурсів міжнародного масштабу, де мікропроект подається на розгляд членам журі, які є носіями іншої мови та культури взагалі. Нам усе ще важко подолати хоча би більш-менш розповсюджений англомовний бар’єр, а тим паче навчитись розмовляти іноземною мовою так, щоби нас зрозуміли не лише англомовні вихідці із нашого ж середовища, а і самі іноземці.

Саме для вирішення проблеми написання проектів в межах міжнародних фондів, убачаючи потенціал розвитку нашого району у цьому напрямі, координатори Проекту ЄС/ПРООН запропонували громадам Веселівщини прийняти участь у конкурсі від Корпусу миру США в Україні на запрошення волонтерів на 2013-2015 роки за проектом «Розвиток громад». Присутні мали змогу поспілкуватись та почути презентацію проекту з вуст самого директора Проекту розвитку громад – Марата Кюрчевського, який був присутній на Форумі та повідомив, що Корпус Миру – це є неполітична, нерелігійна організація. Її було засновано Президентом США Джоном Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. Фінансування діяльності Корпусу Миру здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів з бюджету Федерального Уряду і формується за рахунок податків, сплачених громадянами США. В Україні Корпус Миру розпочав свою діяльність у травні 1992 року, і нині співпрацює з нами у трьома різних напрямках:

- викладання англійської мови, як іноземної;

- розвиток молоді - позакласна робота з молоддю;

- розвиток громад – волонтери працюють у громадських організаціях та державних установах, співпрацюють з місцевою владою та бізнесом та реалізують проекти соціальної та економічної спрямованості задля розвитку місцевих громад.

В залежності від освіти та попереднього практичного досвіду роботи, волонтери можуть:

- допомогти організації адаптуватися до західних стандартів та процедур у сфері планування, управління, ділової кореспонденції, взаємодії з донорськими організаціями, ведення бізнесу;

- допомогти з редагуванням ділових паперів та діловою комунікацією англійською мовою;

- допомогти спланувати, організувати та провести тренінги для персоналу та клієнтів організації різноманітної тематики;

- допомогти розробити план проекту та проектну пропозицію;

- допомогти написати грант;

- допомогти розробити стратегічний план організації або громади та ін.

         Представники районного ресурсного центру громад запропонували подати заявку від імені району на участь у конкурсі. Керівники громадських організацій, голови сільських та селищної рад та представники структурних підрозділів адміністрації одноголосно підтримали дане рішення.

         Наостанок уповноважений представник Корпусу Миру промовив дуже гарну фразу, яка вичерпно характеризує мету діяльності європейських та американських фондів в Україні: «Неприятно быть богатым, когда все вокруг бедные. Приятно быть богатым, когда все вокруг чуть-чуть беднее тебя. От этого общество красивее…»

         Сподіваємось, що вже досить скоро наше суспільство стане гармонічнішим та красивішим. Принаймні ми зможемо сказати, що зробили для цього усе можливе.

Переглядів: 1761 | Додав: sv | Дата: 15.10.2012 | Коментарі (0)

 

Село для багатьох поколінь українців є родовідним корінням і основою пізнання життя, колискою глибокої народної моральності. А сільська школа - невичерпна скарбниця нашої духовності, культури й менталітету українського народу.

Тому пріоритетним у роботі КЗ «Корніївська ЗОШ І - III ступенів» є розуміння й усвідомлення того, що кожна дитина в селі - повноправний маленький громадянин незалежної України, який повинен мати реальну можливість здобути повноцінну освіту.
Педагогічному колективу вдалося створити таке середовище, в якому формується розвинена творча особистість, здорова морально і фізично, з активною громадянською позицією, готова до трудової діяльності та відповідальна за свої дії.
Але поряд із досягненнями існувала проблема. Фізичний знос віконних та дверних блоків у приміщеннях спричиняв значні теплові втрати. Проблемами школи перейнялася сільська громада.
З метою покращення умов навчання учнів та праці вчителів, технічного персоналу ГО «Моє село Корніївка» вирішили взяти участь у спільному проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II», запропонованого Веселівською районною адміністрацією, з мікропроектом «Покращення умов навчального процесу. Капітальний ремонт приміщення комунального закладу шляхом заміни віконних блоків на металопластикові».
Громадська організація «Моє село Корніївка» розробила та затвердила План місцевого розвитку та мікропроектну пропозицію щодо заміни дерев'яних конструкцій віконних бло­ків на металопластові.
Районна рада та районна державна адміністрація затвердили мікропроект, активно сприяли його реалізації. У результаті було виділено необхідні бюджетні кошти з районного бюджету (54477 грн.) та обласного (11700 грн.) ЄС/ ПРООН профінансувала проект в сумі 18150грн.
Громадою зібрано кошти—6431грн. Загальна сума проекту становила 90758грн.
У результаті активних узгоджених дій районної державної адміністрації, Веселівської районної ради, відділу освіти, громади та адміністрації КЗ «Корніївська ЗОШ І - ІІІ ступенів» проект вдалося здійснити за чотири місяці.
На сьогодні КЗ «Корніївська ЗОШ І - ІІІ ступенів» радує жителів села оновленими вікнами фасаду.
До 2012 року силами школи і батьків було замінено 24 вікна. Бойко А.І. встановив 3 вікна. Участь у проекті ЄС/ПРООН дозволила оновити 21 вікно та 2 балконні блоки.
TOB «Хазар», (м. Запоріжжя) якісно та оперативно виконали демонтаж старих дерев'яних вікон та монтаж нових віконних блоків.
Працівники школи, батьки здійснили внутрішні роботи.
Реалізація проекту сприяла підвищенню рівня довіри і взаємоповаги між учасниками проекту: громадою та районною владою, батьками та школою, що дасть можливість реалі­зувати інші спільні проекти.
Адміністрація школи та актив громадської організації набув позитивного досвіду у справі залучення батьків, жителів села до їх безпосередньої участі у здійсненні місцевого самоврядування.
Педагогічний колектив, учні та батьки КЗ «Корніївська ЗОШ І - ІІІ ступенів» щиро вдячні голові Веселівської райдержадміністрації Куковинець І.М., а також першому заступнику голови Голоті Ю.В., голові Веселівської районної ради Масалову В.В., начальнику відділу освіти Веселівської райдержадміністрації Кучеровій С.А., координатору проекту ЄС/ ПРОООН у Запорізькій області Устімову Г.М., головному спеціалісту управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької облдержадміністрації Горбатенко О.М., працівникам відділу фінансів при Веселівський райдержадміністрації за підтримку та консультативну і фінансову допомогу, а також Лисенку О.О. заступнику директора TOB «Хазар»
Адміністрація та педагогічний колектив школи висловлюють подяку голові громадської організації Харитонюк М.А., бухгалтеру Городецькій О.В., секретарю Гришко Ю.М., всім членам громади та батькам за фінансову підтримку та участь у проекті. Особливо хочеться відзначити батьків: Пастернак Л.П., Бойко I.A., Харитонюк С.О., Бе дюх Н.В., Вакуленко О.С., Діденко В.І., Кондратюк Н.П., Кузьмінову В.Г., Лисокобилко А.А., які надали кошти для придбання матеріалів, для здійснення внутрішніх робіт; батьків 5,7,9 класів: Дерендяєву СМ., Стовбур О.Л., Харитонюка О.О., Дмитрюк Т.О., Пилипенко О.С., Нагірню Л.М., Леонтьеву Л.П., Кириленко Н.І, Корнієнко Т.К., Бе-дюх О.В., Пархоменко Н.Ю., Лебедя О.В., Кравцова І.В., Бейко В.І., Діденко А.І., які придбали матеріали та виконали ремонтні роботи у класах, де замінено вікна.

Л.І. ШЕВЧЕНКО, директор КЗ «Корніївська ЗОШ І-III ступенів»
Переглядів: 1163 | Додав: sv | Дата: 15.10.2012 | Коментарі (0)



В четвер, 09 серпня, у малому залі Веселівської  райдержадміністрації відбулася районна координаційна рада форуму місцевого розвитку з реалізації Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ». В засіданні взяли участь координатори Проекту ЄС/ПРООН по Запорізькій області Геннадій Устімов і Олександр Рябий, керівники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, структурних підрозділів райдержадміністрації та представники підрядних організацій. На заході підведені підсумки впровадження проектів ГО «Моє село Корніївка» с. Корніївка та ГО «Берегиня-2012» с. Таврія. Активістам зазначених громад вручено відповідні таблички для розміщення їх на реконструйованих об’єктах, що виконані за підтримки ЄС/ПРООН.  Також, на засіданні головами ГО «Згода Запоріжжя» і ГО «Довгий під» представлені міні-презентації проектів по реконструкції систем водопостачання сіл Чкалове і Запоріжжя. Представники підрядних організацій відповіли на запитання, які стосуються технічних аспектів реалізації проекту.   

Одним із питань, які розглядалися на форумі,  це участь району у конкурсі ЄС/ПРООН в енергоефективній компоненті, що передбачає запровадження  альтернативних джерел енергії в сільській місцевості для незалежного енергетичного розвитку сільських громад. Геннадій Устімов повідомив, що за результатами конкурсу обрано лише чотири території області, які  отримали можливість впроваджувати енергоефективні проекти за підтримки Проекту, серед яких є і Веселівський район. Як повідомив в своїй презентації, Олександр Рябий, об’єктами проектів можуть бути школи, лікарні, дитячі садки, амбулаторії. Перспективним може бути використання в системах опалення біопалива, сонячної енергії, енергії вітру. Максимальна сума гранту на енергозберігаючі проекти складає до 70% загальної вартості, але не більше 20 тисяч доларів, 25% - бюджет, а 5% – громади.  Координатор  зауважив на умовах участі у компоненті з інноваційного енергозбереження, відповів на запитання присутніх та запропонував громадам подати свої ідеї для участі у Проекті.


Переглядів: 786 | Додав: sv | Дата: 13.08.2012 | Коментарі (0)

18 липня 2012 року в селі Веселе Таврійської сільської ради пройшло зібрання активу громади за участю депутата обласної ради Голоти Ю.В. та представника управління економіки райдержадміністрації Асєєвої Т.Г. На заході обговорювались питання створення громадської організації та участі громади у Проекті  Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ». За допомогою фільму продемонстровано успіхи впровадження І фази Проекту у Запорізькій області, а також поінформовано про результати роботи у Веселівському районі. Зокрема, до відома громади доведено інформацію про проекти громадських організацій «Моє село Корніївка» с. Корніївка та «Берегиня - 2012» с. Таврія, які перші впровадили проекти та вже радіють новим вікнам в загальноосвітніх навчальних закладах. Громаду проінформовано про умови участі у Проекті та його переваги. На заході, також,  вирішено організаційні питання по проведенню загальних зборів громади та прийнято рішення щодо подальшого юридичного оформлення громадської організації.
Переглядів: 693 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)

   

У середу, 20 червня 2012 року, у малому залі Веселівської райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради форуму місцевого розвитку Веселівського району по реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ». В засіданні приймали участь координатор Проекту ЄС/ПРООН по Запорізькій області Геннадій Устімов, заступник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької облдержадміністрації Олена Горбатенко, керівники структурних підрозділів  райдержадміністрації та представники підрядних організацій – партнерів громад-учасниць Проекту. 

Форум відкрила голова райдержадміністрації І.М. Куковинець, яка зазначила, що від Веселівського району участь у Проекті приймають чотири громади з чотирма мікропроектними пропозиціями відповідно.  Координатор Проекту ЄС/ПРООН Геннадій Устімов відмітив неабияку активність громад через що саме наш район став першим із реплікантів в Україні, мікропроекти яких вже затверджено. Подякував представникам громадських організацій за активну громадську позицію. Особливого схвалення заслужили представники ГО «Моє село Корніївка», чия територія долучилась до проекту першою і відтоді продовжує виступати своєрідним «флагманом» у справі участі в міжнародних  та всеукраїнських проектах на теренах Веселівщини.

В ході засідання були представлені міні-презентації проектів. Голови громадських організацій та сільські голови даних територій заручились підтримкою усіх рівнів районної влади щодо реалізації своїх мікропроектів. Адже участь у подібних проектах дуже важлива для району не лише з позиції суттєвого зменшення бюджетних витрат на соціальні галузі, а і сприяє згуртуванню громади та остаточному утвердженню концепції громадянського суспільства. 


Переглядів: 692 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)

У Веселівському районі проект ЄС/ПРООН розпочав свою діяльність 21.02.2012, після підписання угоди про партнерство між Веселівською районною державною адміністрацією, районною радою та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй. Для фінансової підтримки проектів громад 01.03.2012 рішенням районної ради № 5 затверджено районну цільову Програму «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» в якій передбачено співфінансування з районного бюджету в сумі 217,910 тис.грн.

Однією з умов участі в Проекті є наявність на території громадської організації. На сьогодні в районі діють 9 громадських організацій, з яких 4 беруть участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ», а саме: «Згода Запоріжжя» с. Запоріжжя, «Моє село Корніївка» с. Корніївка, «Берегиня-2012» с. Таврія та «Довгий під» с. Чкалове. На сьогоднішній день по цих територіях завершено процедуру реєстрації громадських організацій: проведено установчі збори; затверджено статут; визначено склад керівних органів: голову громадської організації, секретаря, скарбника, актив громади; проведена легалізація юридичної особи; відкриті рахунки в банках; затверджено пріоритетні напрями розвитку населених пунктів. 

Основні напрямки, на які громади планують зосередити свої зусилля, це: вирішення питань водопостачання та освітлення сіл, капітальний ремонт шкіл, дитячих садків. На 2012 рік визначені такі пріоритети:

в селах Корніївка і Таврія - для поліпшення умов навчання планується заміна вікон на енергозберігаючі в загальноосвітніх навчальних закладах;

в селах Запоріжжя та Чкалове - з метою підвищення якості життя населення - реконструкція систем водопостачання з впровадженням частотних перетворювачів.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 05.04.2012 № 99 та з метою забезпечення соціально-економічного розвитку шляхом спільного планування з місцевими громадами, сприяння у децентралізації процесу планування та демократичного врядування на районному рівні створено ресурсний центр громад Веселівського району, де громадам, керівникам підприємств і організацій надається методологічна допомога в підготовці проектів. Діє сайт ресурсного центру (www.vesgr.at.ua), де висвітлюється проведена робота з даного питання. За звітний період представниками ресурсного центру організовано 10 виїздів в сільські території (Матвіївка, Менчикури, Зелений Гай, Запоріжжя, Чкалове, Корніївка, Таврія, Калинівка) по інформуванню населення щодо результатів впровадження І фази Проекту та залучення громад до участі. Проведено наради, тренінги для громад. 

У квітні представниками райдержадміністрації та територіями-учасниками проекту в ході робочої поїздки до Пологівського та Гуляйпільського районів здійснювалося вивчення досвіду, який мають громади зазначених територій, проведено відвідування районних ресурсних центрів. 

Для самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив на території району, координації діяльності виконавців Проекту створено районну координаційну раду форуму місцевого розвитку, склад і положення якої затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 24.05.2012 №119. До складу ради ввійшли керівництво та начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, районних підприємств і установ, голови органів місцевого самоврядування, керівники громадських організацій.  

25 квітня 2012 року в райдержадміністрації, координатором Проекту ЄС/ПРООН по Запорізькій області Геннадієм Устімовим, проведено районний тренінг з методології впровадження мікропроекту громади для громадських організацій-учасниць Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ», керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, представників інших організацій району. 

На сьогодні для реалізації проектів по заміні вікон в школах сіл Корніївка і Таврія виготовлено проектно-кошторисну документацію, виконавцем якої виступив ПП «Лисенко», отримано дозвільні документі, підготовлено мікропроекту пропозицію. Загальна сума проектів по ГО «Моє село Корніївка» становить 90,758 тис. грн., по ГО «Берегиня – 2012» - 96,161 тис. грн., з яких фінансування ЄС/ПРООН складає відповідно 18,150 тис. грн. та 19,225 тис. грн. Матеріали погоджено на районній координаційній раді форуму місцевого розвитку та 07.06.2012 офіційно затверджено керівництвом Проекту ЄС/ПРООН.

Громадами сіл Чкалове та Запоріжжя подано проектно-кошторисну документацію, виготовлену державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Запорождіпроводхоз»,  для отримання висновків Укрдержбудекспертизи. 

Інформаційно-просвітницька  робота

За звітний період проведено роботу з громадами сіл Запоріжжя, Калинівка, Корніївка, Матвіївка, Менчикури, Таврія, Чкалове, Зелений Гай щодо участі у Проекті ЄС/ПРООН. Результати проведеної роботи опубліковано в районній газеті «Колос». Зокрема, 08.02.2012 за № 11 (8334) надруковано статтю «За підтримки Проекту ЄС/ПРООН запорізькі громади продовжують реалізовувати свої ініціативи», 11.02.2012 за № 12 (8335) – «Жителі району можуть взяти участь у цікавому проекті», 25.02.2012 за № 16 (8339) – «Договір про співпрацю підписано», 14.03.2012 за № 21 (8344) – «Ми даємо гроші активним громадам», 06.06.2012 № 43 (8366) «Щодо реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ». Також, новини і підсумки роботи систематично висвітлюється на сайті ресурсного центру громад Веселівського району.

Переглядів: 581 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)

У вівторок, 23 травня 2012 року, у малому залі Веселівської райдержадміністрації пройшло засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та соціального захисту населення. З-поміж інших вирішувалось питання розгляду та затвердження проектів по упорядкуванню спортивних майданчиків з синтетичним покриттям у смт. Веселе для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм органів місцевого самоврядування. Першими свій проект презентували представники Веселівської ЗОШ №2, які підготували проект «Спортивний гарт Веселівщини» спільно з Менчикурівською ЗОШ. Серед переваг даного проекту називались наступні: названі територіальні громади є найбільшими територіальними одиницями району, у школах навчаються діти з прилеглих сіл – Піскошине, Ясна Поляна та ін. Другий проект під назвою «Здоров’я – дітям» представила Веселівська ЗОШ №1. Вигідне географічне розташування школи, її давні спортивні традиції, активність організаторів проекту також склали на членів комісії позитивне враження, адже обидва проекти покликані вирішити проблему захворюваності дітей. Було прийняте рішення передати проекти на розгляд сесії. 24.05.2012 проекти затверджені на сесії районної ради.

Переглядів: 422 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)



27 квітня 2012 року у першого заступника голови райдержадміністрації відбулося засідання щодо стану написання проектів по Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, на якому були присутні голови та керівники проектів Таврійської, Чкаловської сільських рад, директори Менчикурівської, Веселівської ЗОШ № 1 та № 2. На засіданні обговорювалися проблемні питання, які виникли при написанні проектів, їх назви, вартість. Надано методичну допомогу щодо подальших дій.

Переглядів: 460 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)



25 квітня 2012 року в малому залі Веселівської райдержадміністрації відбувся районний тренінг з  методології впровадження мікропроекту громади для голів та секретарів сільських рад, а також голів, секретарів та скарбничих громадських організацій-учасниць Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, представників інших громадських організацій районів. У тренінгу-презентації приймали участь координатор Проекту ЄС/ПРООН по Запорізькій області Геннадій Устімов, представник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Олена Горбатенко і депутат Запорізької обласної ради Юрій Голота.

Координатори Проекту ознайомили присутніх з методологією та особливостями напрямку «реплікації досвіду», визначено основні вимоги до впровадження мікропроектної пропозиції, вимоги ПРООН до закупівель, виконання робіт на об’єкті та технологія отримання траншів. Також по ходу тренінгу координатор Проекту Генадій Устімов відповідав на питання присутніх стосовно роботи з підрядними організаціями та активно обговорював з громадами технічні аспекти виконання проектної документації.

По завершенню тренінгу координатори вручили новий стенд для висвітлення роботи ресурсного центру громад Веселівського району та методичну документацію.
Переглядів: 474 | Додав: sv | Дата: 04.08.2012 | Коментарі (0)

І. Спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) Проект енергоефективності:
  1. Розмір кредиту – до 30 000 000 дол. США.
  2. Строк погашення Позики – до 10 років.
  3. Пільговий строк погашення Позики – до 5 років.
  4. Відсоткова ставка – плаваюча відсоткова ставка на основі LIBOR + Spread.
  5. Використання позики – надання кредитних коштів промисловим і комерційним підприємствам , муніципалітетам та підприємствам муніципальної власності, та енергосервісним компаніям (замовникам субпроектів, підприємствам-бнеефіціарам) для здійснення інвестицій у забезпечення енергоефективності.
  6. Категорія субпроектів:
-          модернізація неефективного та застарілого обладнання та потужностей;
-          впровадження обладнання та процесів з високою енергоефективністю на нових виробничих потужностях, на яких поточне споживання енергії суттєво перевищує обсяг, що відповідає існуючій передовій практиці;
-          використання відпрацьованих газів, скидного тепла та надмірного тиску;
-          удосконалення систем , яке передбачає вжиття комплексу заходів, спрямованих н підвищення енергоефективності;
-          зменшення витрат енергії на підприємствах муніципальної власності;
-          підготовка досліджень з енергоефективності та технічна допомога;
-          зменшення витрат енергії в будівлях;
-          втілення будь-яких інших субпроектів з енергоефективності, прийняті МБРР.
  1. Критерії прийнятності:
-          позичальники повинні мати коефіцієнт обслуговування боргу не менше 1,3;
-          проекти повинні мати реальну фінансову норму доходності не менше 10%, використовуючи тільки енергозбереження;
-          бути технічно здійсненними та економічно і фінансово життєздатними;
-          спрямованими а забезпечення економії енергії чи підвищення енергоефективності;
-          відповідати вимогам щодо охороно довкілля;
-          не бути спрямованими на будь-який з заборонених видів діяльності.
  1. Рефінансування – можливе  щодо витрат, здійснених не раніше., ніж за 60 днів до дати отримання АТ "Укрексімбанк” пакетів заявок на субкредит.
 
ІІ. Кредитування в рамках спільної програми з Глобальним фондом кліматичного партнерства:
  1. Цілі Кредиту – середньо - та довгострокове фінансування субпозичальників для реалізації інвестицій в енергоефективністю та малі відновлювальні джерела енергії.
  2. Тип  підприємства – підприємства малого та середнього бізнесу, домашні господарства, асоціації домовласників, муніципальні підприємства.
  3. Фінансування субпроектів – фінансування проектів з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії;
  4. Критерії прийнятності:
-          мінімальна середня економія енергії в обсязі 20% у відносному вираженні, що відповідає відповідному зниженню викидів СО2;
-          проекти малої гідроелектроенергетики – менше 10 мВт;
-          з використанням біомаси (у т. ч. біогазу, рисової луски, відходів деревообробки і комунально-побутових твердих відходів) - менше 10 мВт;
-          на сонячній енергії – менше 5 мВт;
-          вітрової енергії – менше 10 мВт.
  1. Типові проекти :
Для стандартних, нестандартних та повномасштабних інвестицій в енергоефективністю: економічно доцільні заходи, ц т. ч.:
-          модернізація виробничих процесів;
-          удосконалення оболонок споруд (наприклад, теплоізоляція, заміна дверей/вікон);
-          системи освітлення;
-          вентиляційні системи;
-          службові системи гарячого водопостачання;
-          опалення (наприклад, електронасоси для систем опалення);
-          децентралізоване виробництво електро-/теплової енергії (наприклад, заміна дизельних моторів на виробничих площадках системами з використанням сонячної енергії);
-          заміна основних виробів.
Для інвестицій у невеликі джерела відновлювальної енергії: економічно доцільні заходи, в т. ч.:
-          рухома вода (гідроелектроенергія);
-          біомаса (у т.ч. біогаз, рисова луска, відходи деревообробки і комунально-побутові тверді відходи);
-          сонячна енергія;
-          вітрова енергія.
  1. Сума Кредиту – до 2 000 000, 00 дол. США.
  2. Період кредитування – до 7 років;
  3. Пільговий період погашення заборгованості – за окремим рішенням колегіального органу ;
  4. Відсоткова ставка – плаваюча, на базі 6-місячнх ставки LIBOR для дол.. США;
  5. Особливості кредитування – принаймні 75% кожного кредиту (включаючи витрати на оплату праці, податки і допоміжні матеріали) мають бути витрачені на заходи з енергоефективності або відновлювальні джерела енергії. Решта кретину має бути спрямована безпосередньо на забезпечення заходів з енергоефективності.
 
ІІІ. Кредитування проектів у сфері охорони навколишнього середовища за рахунок коштів Північного інвестиційного банку (Nordic Investment Bank, NIB).
Основні індикативні умови програми:
1.              Мета програми – надання середньострокового та довгострокового фінансування для реалізації проектів з позитивним впливом на довкілля;
2.              Валюта кредиту: основна – дол. США; альтернативна – євро;
3.              Розмір кредиту: не менше 250 000,0 дол. США або євро, але не більше 20,0 млн. євро;
4.              Термін кредиту – д о6 років;
5.              Пільговий період – до 2 років;
6.              Можливість рефінансування витрат понесених не більше ніж за 360 днів до подання запиту а погодження проекту;
7.              Відсоткова ставка – розглядається індивідуально під кожний проект, остаточне рішення приймається Кредитним комітетом АТ "Укрексімбанк” м. Київ;
8.              Проекти: будь-які проекти з модернізації промислових об’єктів, що демонструють скорочення або запобігання шкідливим викидам в атмосферу, воду та/або грунт, які можна кількісно оцінити. Пийнятними для фінансування є проекти відновлювальних джерел енергії (використання біомаси, енергії вітру, сонця, гідроенергії).
 
 
За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 787-49-40, 787-49-23.

Джерело: http://www.investmentzp.org.ua
Переглядів: 430 | Додав: sv | Дата: 26.04.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 4 »
Архів новин

Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 31

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Ресурсний центр громад Веселівського району
  • Веселівські відомості
  • Веселе.com.ua

  • Статистика
    Яндекс.Метрика

    Copyright Vesele © 2024